Dziewiąta edycja "Zajazdu Bardów" odbyła się w Augustowie, w gościnnych progach klubu "Szekla", dowodzonego przez Wojtka Straszyńskiego z rodzinką.
Ten "zajazd" niewątpliwie na długo zapadnie w pamięć uczestników. Na tydzień przed startem popękała instalacja centralnego ogrzewania, a dwa dni przed imprezą okazało się, że topniejący lód i śnieg przedostają się do wnętrza sali, by urozmaicać kapaniem zimowy klimat.
Poziom artystyczny, jak zwykle wysoki, niewątpliwie zaspokoił wyrobione gusta publiczności, która jak w latach poprzednich przybyła z najodleglejszych zakątków Polski i stanowiła znaczną przewagę nad publicznością miejscową.
Pozasceniczne popisy (nie tylko artystów) przy biesiadnym stole stanowiły o niepowtarzalnym, rodzinnym wręcz klimacie tegorocznej imprezy.
Mam nadzieję, że bogatsi w nowe doświadczenia uda nam się zorganizować następny, jubileuszowy już "Zajazd Bardów" - a gdzie, to się jeszcze okaże. Na razie dziękuję wszystkim za wspólną zabawę, udział i ucztowanie - nie tylko duchowe...

FOTO - galeria fotograficzna Wojtka Straszyńskiego
REPORTAŻ - radiowa relacja autorstwa Piotra Szauera
MULTIRELACJA - portalu ISAK

Odtwarzacz muzyczny po prawej stronie umożliwia wysłuchanie fragmentów koncertu niektórych wykonawców, których gościliśmy na tegorocznej imprezie.
W sprawie nagrań całych koncertów należy kontaktować się z danym artystą.


Copyright © Adam Andryszczyk