Ósma edycja odbyła się w dniach 27-28 lutego 2009 r. w sali oleckiego Teatru AGT. Współorganizatorem, obok stowarzyszenia Archiwiści Północy był Regionalny Ośrodek Kultury "Mazury Garbate" w Olecku. Oprócz wspaniałych koncertów widzowie mogli obejrzeć filmy, zdjęcia i pokazy multimedialne związane tematycznie z poprzednimi "Zajazdami Bardów". Przez cały czas trwania imprezy czynny był klub Cooltura, który podjął się roli gospodarza goszczącego widzów i artystów podczas przerw miedzy koncertami - i nie tylko.
Jeśli chodzi o stół, to wędliny pochodziły z masarni Franciszka Andryszczyka z Kowal Oleckich, specjalne bułeczki z piekarni Walentego Kozłowskiego (również z Kowal), a dania gorące (w tym babka ziemniaczana i kiszka) oraz ciasta, zostały wykonane przez "Niewidzialną Rękę" - fundację Małgosi Terepko z Monet.
Składam przy okazji ogromne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do pomyślnego przebiegu całego przedsięwzięcia - a szczególnie panu Jerzemu Wojtkowiakowi i grupie jego przyjaciół, a także Zbyszkowi Wróblewskiemu - dzięki którym do imprezy w ogóle doszło...

FOTO
- galeria ROK Mazury Garbate w Olecku
- galeria vortalu isak.pl

AUDIO
- fragment trójkowej "Gitarą i Piórem" (4.03.'09)
- materiał radiowy przygotowany przez Piotra Szauera
- fragment trójkowej "Gitarą i Piórem" (11.03.'09)

VIDEO
- "zajawka" Telewizji Białystok
- fragmenty koncertów (vortal ISAK): dzień 1, dzień 2

TEKST
- relacja Tygodnika Oleckiego: cz. 1; cz. 2; cz. 3
- artykuł Gazety Olsztyńskiej - Głos Olecka
- relacja vortalu ISAK: dzień 1, dzień 2

LAUREACI "KONKURSU O ŚLAD"
- Andriej Kotin
- Michał Konstrat
- Tomasz Rokosz
- Anna Kossakowska

Niniejszym gorąco, szczerze i serdecznie dziękujemy artystom i przede wszystkim wspaniałej publiczności - tym samym zapraszając na naszą imprezę już za rok... o ile znajdzie się miejsce i finanse.


Copyright © Adam Andryszczyk